Ndërlidhjet

BAGDAD


Mijëra irakianë morën pjesë në marshin funebër për liderin shpirtëror të myslimanëve shiitë të Irakut, ajatollah Mohammed Baqr al-Hakim, që u vra të premten nga shpërthimi i automjetit-bombë në Naxhaf.
Nga xhamia Mousa al-Kadhim e Bagdadit, ku qëndroi gjatë natës, arqivoli do të shkojë në qytetin e shenjtë të Qerbelasë dhe prej andej do të kthehet në Naxhaf ku do të varroset ajatollah al-Hakim.
XS
SM
MD
LG