Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e koalicionit në Afganistan të prira nga Shtetet e Bashkuara kanë ndërmarrë një operacion të gjërë kundër Talibanëve dhe bazave të al-Kaidës në malet e provincës Zabul.
Zyrtarët afganë thonë se në luftimet e mbrëmëshme u vranë 13 luftëtarë të dyshuar Taliban, kurse ushtria e Shteteve të Bashkuara njofton se gjatë konfrontimeve të veçanta në provincën Paktia u vranë katër militantë afgan dhe u plagosën tre ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG