Ndërlidhjet

MUZAFERABAD/PAKISTAN


Trupat e Pakistanit dhe Indisë kanë shkëmbyer sot zjarr të fortë artiletrie në linjën që ndan Kashmirin në dy pjsesë , duke lënë të vrarë së paku pesë njerës dhe tre të plagosur.
Dy rivalët me armë bërthmore pretendojnë secili gjithë territorin e Kashmirit dhe për këte kanë zhvilluar tre luftëra që nga viti 1947.
XS
SM
MD
LG