Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq ka deklaruar se çdo zyrtar qeveritar që do të gjendet fajtor nën akuzën për korrupsin do të përfundojë në burg dhe ka kërkuar nga prokurorët që të veprojnë shpejtë lidhur me këto çështje kur dalin në shesh.
Qveria serbo-malazeze është ballafaquar së fundit me skandale që përfshijnë akuza për korrupsion. Dy zartarë qeveritar dhanë dorëheqje gjatë këtij muaji për shkak të akuzave se kishin marrë ryshfet nga shitja e një kompanie shtetërore.
XS
SM
MD
LG