Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një qytetar i përkatësisë serbe është vrarë kurse 3 të tjerë janë plagosur mbrëmë nga shpërthimi i granatës në një shitore në fshatin Cërnicë të Gjilanit, njoftoi zëdhënësi i UNMIK-ut.
Andrea Agneli tha se rrethanat e plota të shpërthimit mbeten të paqarta, dhe se askush nuk është arrestuar.
Sipas tij, 300 metra më larg ka ndodhur edhe një shpërthim tjetër, në të cilin nuk ka patur viktima.
XS
SM
MD
LG