Ndërlidhjet

BEOGRAD


Duke e cilësuar ngjarjen në fshatin Cërnicë të Gjilanit, si vazhdim të akteve të dhunës dhe terrorizmit, zëvendës kryeministri i Serbisë Nebojsha Çoviq tha se "sulmet dhe incidentet e tilla synojnë të shkaktojnë mosmarrëveshje dhe marrëdhënie të këqija mes Beogradit dhe UNMIK-ut".
"Jam i bindur se shefi i ri i UNMIK-ut Hari Holkeri do të bëjë çmos që autorët e këtyre veprave të dalin para drejtësisë", ka thënë Çoviq.
XS
SM
MD
LG