Ndërlidhjet

QALAT/AFGANISTAN


Dy ushtarë amerikanë e kanë humbur jetën dhe 4 militantë kanë mbetur të vrarë, si pasojë e luftimeve gjatë fundjavës në Afganistan, tha zëdhënësi i ushtrisë amerikane, koloneli Rodney Davis.
"Ata ishin angazhuar në një mision luftarak dhe u sulmuan, ndërsa tre ushtarë tjerë u plagosën", tha Davis, duke shtuar se ushtarët amerikanë ishin sulmuar në provincën Paktika.
XS
SM
MD
LG