Ndërlidhjet

KIEV


Koreja e Veriut duhet të heqë dorë nga ambicjet e saj bërthamore, kurse Japonia dhe Ukraina nuk do të pranojnë kurrfarë hapi të Penianit për zhvillimin e armëve të tilla, tha ministreja e jashtme e Japonisë Yoriko Kawaguchi gjatë një vizite në Kiev.
Pas takimit me homologun ukrainas Anatoly Zlenko, Kawaguchi tha se të dyja palët do të bëjnë çmos për të reduktuar armët bërthamore në botë.
XS
SM
MD
LG