Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Një militant islamik palestinez është vrarë, ndërsa rreth 20 persona janë plagosur kur një helikopter izraelit shkrepi raketa në Qytetin e Gazës.
Sulmi ishte i gjashti i këtij lloji në dy javët e shkuara, dhe ndodhi disa orë pasi kryeministri Ariel Sharon i tha kabinetit të tij se Izraeli do t'i vazhdojë sulmet kundër militantëve të dyshuar palestinezë.
XS
SM
MD
LG