Ndërlidhjet

BAGDAD


Shpërthimi i një automjeti-bombë pran zyrës kryesore të policisë në Bagdad ka lënë të vrarë një polic dhe së paku të plagosur 14 persona të tjerë.
Ndëkohë ushtria e Shteteve të Bashkuara njofton se një ushtar merikanë ka humbur jetën, kurse një tjetër është plagosur në aksidentin e një helikopteri afër Bagdadit.Armata njoftoi më herët se dy policë ushtarak amerikanë u vranë dje afër Bagdadit, kurse një tjetër është plagosur kur automjeti i tyre ka hasur në një sajim shpërthyes.
Tutje në Naxhaf janë tubuar mijëra irakianë që t'i bëjnë nderimet e fundit ajatollahut al-Hakim, të vrarë ditë më parë.
XS
SM
MD
LG