Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes, Shaul Mofaz ka deklaruar se ushtria e tij është e gatëshme të zhvillojë beteja me luftëtarët e lëvizjes radikale islamike të Hamasit.
Gjatë 13 ditëve të fundit Izraeli ka ndërmarrë gjashtë sulme ajrore, bashkë me ate të djeshmin kur helikopterët sulmuan me raketa një veturë në Brezin e Gazës dhe lanë të vrarë një aktivist të Hamsit dhe plagosën 20 të tjerë.
XS
SM
MD
LG