Ndërlidhjet

MOSKË


Guerrilët çeçenë kanë vrarë mbrëmë dy policë dhe një zyrtar promoskovit në Çeçeni, kurse trupat ruse kanë vrarë dy luftëtarë çeçenë.
Shefi i administratës promoskovite të Çeçenisë, Ahmad Kadyrov ka thënë se separatistët ''gadi për çdo ditë'' po vrasin policë, trupa federale, zyrtarë qeveritarë dhe liderë shpirtërorë në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG