Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara po zvillojnë stërvitje të përbashkëta ushtarake që do të zgjasin një muaj në kuadrin e angazhimeve për forcimin e bashkëpunimit midis armatave të tyre, njoftoi ambasada amerikane në Tiranë.
Stërvitjet ushtarake, të ngjashme me ato të mbajtura Majin e kaluar dhe që konsideroheshin më të mëdhatë e këtij lloji gjatë katër viteve të kaluara, do të vazhdojnë deri nga fundi i Shtatorit, thuhet në komunikatën e ambasadës.
Shipëria shperson që eventualisht ti bashkohet NATO-s, kurse Uashingtoni thotë se mbështet këto synime të Tiranës.
XS
SM
MD
LG