Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, koloneli Rodney Davis tha se trupat e Shteteve të Bashkuara të mbështetura nga avionë vazhduan sot sulmin kundër militantëve të përqëndruar në shpellat e Afganistanit jug-lindor.
Koloneli Davis tha se nuk janë raportuar viktima në mesin e forcave të koalicionit dhe nuk dihet nëse është vrarë apo plagosur ndonjë militant gjatë këtij operacioni. Ai tha se mbi 67 militantë u vranë në luftime gjatë javëve të kaluara.
XS
SM
MD
LG