Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe kryeministri Bajram Rexhepi kanë deklaruar se
është i papranueshëm shpërthimi i një konflikti të ri në Maqedoni.
Duke komentuar tensionimet në rajonin e Kumanëvës, presidenti Rugova ka shfaqur shpresën se forcat e Bashkimit Evropian dhe NATO-s në Maqedoni nuk do të lejojnë të ndodhë konflikt i ri.
XS
SM
MD
LG