Ndërlidhjet

SHKUP


Në mbledhjen e Këshillit të sigurisë së Maqedonisë, ministri i Brendëshëm, Hari Kostov ka shfaqur bindjen se ngjarjet e fundit në Maqedoni nuk do të shkaktojnë konflikt, sikurse ai i vitit 2001.
Ministri ka thënë se aksioni i policisë në rajonin e Kumanovës është i drejtuar kundër grupeve kriminale që operojnë atje dhe jo kundër popullatës vendore''.
XS
SM
MD
LG