Ndërlidhjet

BANJA LUKË


Policia e serbëve të Bosnjsë ka bastisur shtëpinë e peshkopit orthodoks Vasilie të Zvornikut dhe Tuzlës, duke gjurmuar të kërkuarin e Tribunalit të Hagës, Radovan Karaxhiqin e arratisur, por nuk e kanë gjetur.
Policia tha se operacioni ishte ndërmarrë pas marrjes së një informacioni nga Misioni i olicisë së Bashkimit Evropian në Bosnjë, ku thuej se Karaxhiq fshihej në shtëpinë e peshkopit Vasilie.
XS
SM
MD
LG