Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara po kërkojnë pjesëmarrje më të gjërë ndërkombëtare për stabilizimin e Irakut.
Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara po qarkullojnë një rezolutë në Kombet e Bashkuara e cila do të inkurajonte vendet që të kontribuojnë me trupa dhe financa në Irak.
Powel ka thënë se sipas propozimit të ri forca shumëkombëshe do të komandohej nga një gjeneral amerikan.
XS
SM
MD
LG