Ndërlidhjet

MOSKË


Grupi i kontaktit, të cilin e përbëjnë Rusia, Shtetet e Bashkuara, Britania, Gjermania, Franca dhe Italia sot e nesër mbanë një mbledhje në Moskë për të diskutuar situatën në Kosovë, ku marrë pjesë edhe shefi i UNMIK-ut, Hari Holkeri, i cili do të raportojë për zhvillimet në Kosovë.
Mbledhja e Grupit të kontaktit mbahet në nivelë drejtorësh politikë të departamenteve të jashtëme.
Forumi do të përqëndrohet lidhur me dialogun që pritet të mbahet midis Beogradit dhe Prishtinës për zgjidhjen e çështjeve praktike.
XS
SM
MD
LG