Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Rreth 1.000 trupa afgane të mbështetura nga trupat e Shtetetve të Bashkuara dhe aviacioni po vazhdojnë operacioni që ka filluar para një jave kundër bazave të dyshuara Talibane dhe al Kaidase në malet e Afganistanit jug-perëndimor.
Njoftohet se Pakistani ka dërguar trupa plotësuese në rajonet kufitare me Afganistanin, me gjasë për t'i nxjerrë prej andej të arratisurit e al-Kaidës që besohet se fshihen atje.
XS
SM
MD
LG