Ndërlidhjet

PEKIN


Tajfuni ''Dujam'' që goditi dje rajonet jugore të Kinës ka lënë 38 njerës të vdekur dhe mbi 1.000 të plagosur, njoftojnë mediat e Pekinit.
Tajfuni që goditi ato rajone ka qenë më i rrepti në 20 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG