Ndërlidhjet

KANZAS SITI/SHTETET E BASHKUARA


Presidenti i amerikan, George Bush ka planifikuar të përkujtojë dyvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit me monte heshtje dhe takime me trupat e plagosur në atë qe e ka qujatur luftë kundër terrorizmit global,duke përfshirë inavdimin e Afganistanit dhe Irakut të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
Georege Bush ka shpallur sot me një deklaratë 11 Shtatorin si ditë kombëtare e përkujtimit dhe ''Ditë Patriotike'', dhe u ka bërë thirrje amerikanëve që të shënojnë ate ditë me uljen e flamujve në gjysëm shtizë.
XS
SM
MD
LG