Ndërlidhjet

DRESDEN


Presidenti francez, Jacques Chirac dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder deklaruan në Dresden se ata akoma nuk janë të gatshëm që të pranojnë projektin e Shtetetve të Bashkuara për një rezolutë të re të Kombeve të Bashkuara për Irakun.
Ata thanë se projekt-rezoluta, e cila kërkon trupa dhe para nga të gjitha vendet për rindërtimin e Irakut, nuk i jep Kombeve të Bashkuara rol të mjaftueshëm, duke theksuar se dy vendet do të koordinojnë pozicionin e tyre lidhur me projektin.
XS
SM
MD
LG