Ndërlidhjet

BERN


Autoritetet zvicerane sot ia ndaluan qëndrimin në Zvicër liderit të grupit që veten e quan Armata Kombëtare Shqiptare.
Ministria e Drejtësisë tha se prania e shtetasit nga Maqedonia Gafurr Adilit "mund t'i dëmtojë marrëdhëniet e Zvicrës me Maqedoninë dhe vendet tjera", të cilat i janë përkushtuar zgjidhjes paqësore në Ballkan.
XS
SM
MD
LG