Ndërlidhjet

TASHKENT


Ministri i jashtëm i Rusisë Igor Ivanov tha se projekt rezoluta e Shteteve të Bashkuara për Irakun i plotëson disa kushte për miratimin e saj nga Rusia.
Duke folur në Tashkent, ku merr pjesë në samitin rajonal, Ivanov megjithate e pozicionoi Rusinë përkrah Francës dhe Gjermanisë, duke thënë se projekt rezoluta ka nevojë për ndryshime.
XS
SM
MD
LG