Ndërlidhjet

NABLUS


Komandot izraelite sot e vranë një lider të grupit militant palestinez hamas në Bregun Perëndimor.
Ndërkohë, një ushtar izraelit dhe një palestinez i armatosur u vranë në shkëmbim zjarrin midis trupave izraelite dhe militantëve palestinez në qytetin Nablus.
Ushtria izraelite tha se ka arrestuar edhe tre militantë të tjerë palestinezë dhe ka hedhur në erë ndërtesën 7-katëshe ku ishin strehuar ata.
XS
SM
MD
LG