Ndërlidhjet

RIVA DEL GARDA


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian sot i filluan bisedimet dy ditëshe joformale në Alpet e Italisë.
Në krye të agjendës janë Iraku dhe gjendja në Lindjen e Mesme.
Ministra e jashtëm do ta diskutojnë edhe projekt kushetutën e parë të Bashkimit Evropian.
Takimi që mbahet nën masa të rrepta sigurie, u përcoll me protesta kundër globalizmit.
XS
SM
MD
LG