Ndërlidhjet

BAGRAM


Ushtria amerikane tha se trupat e saj i ndjekin mbeturinat e talibanëve në Afganistan, pas ofenzivës që la rreth 100 militantë të vrarë.
Mbi 1 mijë forca afgane të mbështetura nga trupat dhe aviacioni amerikan janë angazhuar në provincën Zabul, 300 kilometra nga kryeqyteti Kabul.
XS
SM
MD
LG