Ndërlidhjet

CERNICË/GJILAN


Serbët nuk do të shpërngulen nga Cërnica, ka deklaruar zëvendës kryeministri i Serbisë Nebojsha Çoviq pas takimit të përbashkët me përfaqësuesit e këtij fshati dhe deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës.
Sipas tij, në takimin është rënë dakord që banorët lokalë të kërkojnë nga UNMIK-u dhe KFOR-i plan konkret për mbrojtjen e bashkësisë serbe atje.
XS
SM
MD
LG