Ndërlidhjet

MOSUL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld, i cili sot i vizitoi forcat amerikane në Irak, ripërsëriti se nuk e sheh nevojën për trupa shtesë amerikane në vend.
Në fjalimin para trupave të Divizionit 101 të Parashutistëve në Mosul, ai tha se rritja e trupave nuk është e nevojshme, përderisa sulmet ndaj amerikanëve bëhen të vazhdueshme.
"Është privilegj të jem këtu dhe t'ju them se bëni një punë të jashtzakonshme. Kjo është e rëndësishme për tërë rajonin", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG