Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia e konsideron Serbinë e Malin e Zi një nga partnerët me prioritet në rajon, kurse vizita e ardhshme e shefit të diplomacisë ruse, Igor Ivanov në Beograd dhe Podgoricë duhet të konfirmojë besnikrinë ndaj kursit në drejtim të sigurimit të vazhdimsisë së raporteve të Rusisë dhe Serbisë e Malit të Zi, ka deklaruar zëdhënësi i ministrisë së jashtme ruse.
Zëdhënësi Aleksander Jakovlenko ka thënë gjithashtu se ''interesave për forcimin e stabilitetit në Ballkan do t'u shkonte për shtati përfundimi i suksesshëm i procesit të krijimit të bashkësisë shtetrore Serbia dhe Mali i Zi''.
XS
SM
MD
LG