Ndërlidhjet

JERUSALEM


Grupi për të drejtat e njeriut, Amnesty International thotë se restriksionet e ushtrisë izraelite sikurse pos-bloqet, ora policore dhe barrierat e reja të sigurisë në Bregun perëndimor kanë ''pasoja katastrofale'' për jetën e palestinezëve, siç thuhet në raportin e publikuar sot.
Në raport thuhet se restriksionet që ka vënë Izraeli kanë dështuar të ndalin sulmet e militantëve kundër Izraelit, por i kanë shkaktuar dëme serioze ekonomisë palestineze.
XS
SM
MD
LG