Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria është duke marrë pjesë në dy stërvitje të veçanta ushtarake me Britaninë dhe me Shtetet të Bashkuara të cilat kanë për qëllim të ndihmojnë vendin të ecë drejtë standardeve të NATO-s, njofton ministria e Mbrojtjes në Tiranë.
Të mërkurën, forcat speciale britanike filluan trajnimin e këmbësorisë dhe policisë ushtarake të Shqipërisë në një stërvitje që do të përfundojë në 23 shtator.
Armata e Shqipërisë gjithashtu merrë pjesë edhe në një stërvitje trajnimi me armatën e Shteteve të Bashkuara.
Shqipëria shpreson që t'i bashkohet NATO-s, kurse Uashingtoni thotë se i mbështet këto dëshira të Tiranës.
XS
SM
MD
LG