Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian është i gatshëm të jetë mikpritës i dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, ka deklaruar zëdhënësja e shefit të politikës së jashtme dhe sigurisë së BE-së, Kristina Galak.
Zëdhënësja ka thënë se pikërisht Javier Solana e ka ofruar Brukselin si vend të dialogut që në samitin Bashkimi Evropian-Ballkani perëndimor, të mbajtur në Porto Karas të Greqisë nga fundi i qershorit.
XS
SM
MD
LG