Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i UNMIK-ut, Hari Holkeri ka deklaruar se ''vetëm disa javë'' ndajnë fillimin e dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit për çështje teknike.
Pas bisedimeve në Bruksel me Javier Solanën, shefin e politikës së jashtëme të Bashkimit Evroipan, Holkeri u ka deklaruar reporterëve se ka ''disponim pozitiv'' dhe se është ''gjithnjë e më afër hollësive'' lidhur me bisedimet.
XS
SM
MD
LG