Ndërlidhjet

TIRANË


Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Shqipërisë pajisje që të përshpejtojë pastrimin nga minat të rajoneve pranë kufirit me Kosovën dhe me Malin e Zi, të cilat ishin minuar nga forcat serbe nga viti 1999 gjatë luftës në Kosovë.
Sipas qeverisë së Shqipërisë që atëherë në ato rajone janë vrarë nga minat 27 njerëz dhe janë plagosur 216 të tjerë.
XS
SM
MD
LG