Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite akuzoi organizatat terroriste dhe Autoriteton palestinez për shpërthimin e sotëm të një bombe pranë një baze ushtarake afër Tel Avivit që la së paku pesë persona të vrarë kurse mbi 30 të tjerë të plagosur.
''Për këte përgjegjësinë e ndajnë organizata terroriste që bëri këto krime dhe Autoriteti palestinez që nuk ka bërë apsolitisht asgjë për çarmatosjen e këtyre grupeve terroriste'', ka deklaruar zëdhënësi i qeverisë izraelite, Avi Pazner.
Shërbimi izraelit i sigurisë besonë se shpërthimin e ka shkaktuar një bombardues vetëvrasës.
XS
SM
MD
LG