Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Në harkun e findit kohor në Çeçeni janë vrarë 11 ushtarë rusë dhe janë plagosur 21 të tjerë në shpërthime minash dhe konfrontime me kryengritës çeçenë, njftoi një zyrtar i administratës çeçene të mbështetur nga Moska.
Autoritetet ruse nuk konfirmuan këte numër ushtarësh të vrarë apo të plagosur në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG