Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ministri i jashtëm rus Igor Ivanov ka arritur sot në Sarajevë, në kuadër të një turneu triditësh në vendet e Ballkanit. Ai tha se Rusia ka filluar të planifikojë një konferencë ndërkombëtare, e cila do të vendoste paqen përfundimtare dhe do të sigurojë qendrueshmëri në Ballkan. Ivanov do të vizitojë edhe Beogradin,Podgoricën dhe Lubjanën.
XS
SM
MD
LG