Ndërlidhjet

BEIRUT


Televizioni satelitor arab, Al Jazeeria ka trasmetuar një videokasetë të udhëheqësit të Al-Kaidës, Osama Bin Ladenit dhe zëvendësit të tij Ajuman Al Zawahri. Zawahri përmes audiokasetës në këtë vidokasetë, u bën thirrje guerilasve irakianë të bëhen "varri" i trupave amerikane atje. Nuk është vertetuar ende vertësia e kësaj kasete.
XS
SM
MD
LG