Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan ka vdekur sot në Bagdat, kur po bënte përpjekje ta largonte një mjet shpërthyes artizanal. Ushtria amerikane në Irak ka thënë se sulmin e fundit me automjetin bombë që ka shpërthyer në qytetin Irbil, është vrarë një person dhe janë plagosur 53 të tjerë, duke përfshirë edhe 6 të punësuar në departamentin amerikan të Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG