Ndërlidhjet

STOKHOLM


Ministrja e jashtme e Suedisë, Ana Lind, është operuar nga plagët e marra në një sulm nga persona të panjohur, në Stokholm. Policia ka thënë se ajo është jashtë rrezikut për jetë. Ana Lind është qëlluar në krahëror, në stomak dhe në krahë, derisa po tregtonte në një dyqan, në Stokholm. Policia ka thënë se motivet e sulmit nuk janë të qarta.
XS
SM
MD
LG