Ndërlidhjet

STOKHOLM


Kryeministri i Suedisë, Goran Persson kumtoi me pikëllim vdekjen e ministres së jashtëme, Anna Lindh, e cila u plagos dje për vdekje me armë të ftohta nga sulmues të panjohur dhe motive të paqarta.
''Mora me pikëllim informatën se ministreja e Jashtëme e Suedisë, Anna Lindh vdiq sot në orët e mëngjezit nga plagët'', njoftoi kryeministri suedez.
Anna Lindh ishte ithtare aktive që suedezët të votojnë në një referendum ditën e dielë për të iu bashkuara euro zonës.
XS
SM
MD
LG