Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë përpjekjet për të siguruar kalimin e një rezolute në Këshillin e Sigurimit e cila do të autorizonte një forcë shumëkombëshe stabilizuese në Irak.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka deklaruar mbrëmë se ai është i hapur ndaj sugjerimeve lidhur me rezolutën dhe i ka bërë thirrje Kombeve të Bashkuara që të shmangen ''nga grindjet e kaluara'', siç i quajti, lidhur me Irakun.
XS
SM
MD
LG