Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli duhet t'i injorojë qortimet nga Shtetet e Bashkuara dhe duhet të dëbojë liderin palestinez Yasser Arafat, ka deklaruar ministri i jashtëm Izraelit, Silvan Shalom.
Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara e akuzojnë Arafatin për orvatje sabotimi të procesit paqësor. Arafat, i cili mbahet i blokuar në selinë e tij në Ramallah, demanton akuzat.
XS
SM
MD
LG