Ndërlidhjet

UASHINGTON


Stejtdepartmenti amerikan në një njoftim të qarkualluar sotë thotë se është duke parë indikacione në rritje se al Kaida po përgatitet të sulmojë amerikanët jashtë vendit dhe ndoshta në Shtetet e Bashkuara.
Stejtdepartmeti thotë se nuk mund të përjashtojë potencialet e al Kaidës që të tentojë ''sulm të ri katastrofal'' brenda Shteteve të Bashkuara.
Stejdepartamenti thotë më tej se dëshiron të përkujtojë shtetasit amerikian për kërcënimin e vazhdueshëm nga aksione terroriste që mund të vënë në shënjestër amerikanët, veçanërisht rreth përvjetorit të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit të vitit 2001.
XS
SM
MD
LG