Ndërlidhjet

KANKUN/MEKSIKË


Jug koreani, Lee Kyang Hae therri për vdekje vetveten gjatë një proteste anti-kapitaliste në mbledhjen e Organizatës Botërore të Tregëtisë në Kankun të Meksikës dhe vdiq mbrëmë gjatë natës.
Në hapjen e djeshme të sesionit sekretri i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan i kishte akuzuar vendet më të pasura të botës të lënë miliarda njerës në farfëri për shkak të politikave të padrejta tregëtare.
XS
SM
MD
LG