Ndërlidhjet

KABUL


Dy baza ku ndodhen trupat e koalicionit në Afgansitan janë sulmuar mbrëmë me granata , por nuk u raportuan të plagosur në këto incidente.
Ministri i Brendëshëm afgan,Ali Ahmad Jalali ka thënë se terrorizmi dhe aktivitetet kriminale ''po bëhen burimi kryesor i dhunës dhe pasigurisë'' në vend.
XS
SM
MD
LG