Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka formuar forca sepciale ushtarake për përndjekjen e të arratisurve Talibanë dhe Al kaidas në rajonet që kufizojnë me Afganistanin, citohet të ketë thënë presidenti Pervez Musharraf.
Besohet se disa të arratisur të al Kaidës dhe Talibanëve strehohen në rajone kufitare të Afgansitanit, pas përmbysjes së regjimit Taliban nga fushata e bombardimeve të prira nga Shtetet e Bashkuara para dy vitesh.
XS
SM
MD
LG