Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës pro moskvite të Çeçenisë thotë se të paktën nëntë iushtaraë rusë, policë çeçenë dhe luftëtarë separatistë janë vrarë në harkun e fundit kohor.
Zyrtari ka thënë se pesë ushtarë rus u vranë kurse shtatë të tjerë u plagosën gjatë sulmeve të kryengritësve kundër pozicioneve të forcave ruse.
Dy kryengritësit çeçenë janë vrarë nga një minë e cila ka shpërthyer derisa e vendosnin në qytetin e Gudermesit.
XS
SM
MD
LG